- File-ok központi tárolása
- Maximális adatbiztonság
- Alap szintű jogosultság kezelés
Sokan a saját gépükön tárolják a dokumentumaikat, fájljaikat és itt osztják meg, hogy a többiek hozzáférjenek. Ez azért nagyon veszélyes, mert a háttértároló az egyik leg sérülékenyebb része a számítógépnek, lévén, hogy ezek e lemezek 7200 fordulatot tesznek meg percenként. Linux szerverünk esetében a maximális adatbiztonságért, többszörösen tesztelt szerver winchestereket használunk, és tükörbe helyezzük üzembe őket. Ez azt jelenti, hogy amit Ön egyszer elment a szerverre, az egyből két lemezre tárolódik. Így ha az egyik meghibásodik, a szerver teljes tartalma, - beleértve az operációs rendszert és minden szerver funkciót is – meglesz egy tartalék merevlemezen is. Ezen kívül egy harmadik lemezre, mentés készül előre megbeszélt időközönként az összes dokumentumról.
Miután biztonságban vannak a dokumentumai az adatvesztéstől, kezelje őket jogosultság szerint! Ha az Ön gépéről felkerülnek a szerverre a dokumentumok, elkerülhetetlen, hogy legyenek olyan mappák, amibe csak néhányan látnak bele, például a béreket, kintlévőségeket nem biztos, hogy a cég minden dolgozójának látnia kell. Samba file rendszerrel lehetőség van, a mappákhoz jogosultságot adni. Így mindig csak azok férnek hozzá az adott mappához, akinek tényleg szüksége van rá!
Címék: Linux, csoportunka, fájlmegosztás, helyi szerver
Kapcsolódó megoldások: Debian GNU/Linux szerverek mentése: NAS illetve külső HDD, InfoComplex Uptime Debian GNU/Linux kisvállalati kiszolgáló


